Chalupa se nachází v podhorské osadě Kůsov, pouhý kilometr od známého centra zimních sportů Zadov – Churáňov na Šumavě.

Aktivity

Volné termíny

Prosinec 2020
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
obsazenost chalupy

Letní aktivity

Aktivity na Šumavě

Pěší turistika

Od chalupy na všechny strany, v hledáčku milovníků přírody nemůže chybět celý Národní park Šumava a Bavorský les v hraničním pásmu ČR s Německem. Nejvyhledávanějšími místy jsou jezerní slatě, jezírka, hřebeny vrcholů s krásným rozhledem, údolí potoků či bystřin. Kdo nepozná Churáňov, Kvildu, Modravu, Srní, Medvědí stezku, jezero Laka, Černé a Čertovo jezero, Knížecí Pláně, Prameny Vltavy, Boubínský prales, hrad Kašperk, Staršínské jeskyně či Bučinu s turistickým přechodem do SRN, jakoby na Šumavě nikdy nebyl!

Aktivity na Šumavě

Cykloturistika

Přímo u chalupy "osedlat" kolo anebo si dojet autem s koly na střeše o kousek dál a zvolit jiný startovní bod, je jen na Vás...Každopádně, cykloturistiku si v této lokalitě ihned zamilujete a šlapat a hltat budete doslova kilometr za kilometrem bez rozdílu generací. Tipy na cyklistické výlety najdete přímo v chalupě, pokud budete mít zájem, rádi Vám některé cyklotrasy sami doporučíme. Vyhledávaných turistických cílů můžete, narozdíl od "pěšáků", dosáhnout mnohem rychleji a poznat jich hlavně mnohem více!

Aktivity na Šumavě

Koupání a vodní sporty

Letní pobyt na chalupě si můžete zpestřit vodními sporty, koupáním či třeba jen brouzdáním v horských potůčcích a bystřinách. Pro letní osvěžení je ideální především rybník v nedalekém Zdíkovci, svůj výlet můžete naplánovat či spojit s návštěvou dalších koupališť (Vimperk, Rohanov, Žihobce, Annín, Sušice), nádrží (Lipno, Čimice), aquaparku (Horažďovice) či krytých bazénů (Prachatice, Strakonice). Rozsáhlé možnosti sportovního vyžití ve vodě nabízí především vodní nádrž Lipno.

Aktivity na Šumavě

Tenis

Pokud byste snad během pobytu na chalupě nabyli dojmu, že Vám schází ještě více pohybu, ideálním sportem pro volné chvilky se pro Vás může stát třeba tenis. Tento sport se v této lokalitě provozuje ve Vimperku, ale také například v Řetenicích či ve Zdíkově, kde kromě samotného tenisového kurtu je Vám k dispozici i tréninková zeď. Pronájem tenisového kurtu ve Zdíkově je vždy nutné domluvit předem, už jen proto, abyste po několika kilometrové cestě nezjistili, že kurt je na celý den obsazen!

Aktivity na Šumavě

Rybolov

Na božský klid v chalupě můžete navázat třeba rybolovem, který má na Šumavě mnohaletou tradici a také jedinečné kouzlo. Na Šumavě jsou pro rybáře i muškaře skvělé podmínky. Prozkoumejte nadějné rybářské revíry či třeba jen vyzkoušejte muškaření na Otavě s průvodcem. V blízkém dosahu od chalupy je pro rybolov předurčen rybník ve Zdíkovci, rybaří se také na Otavě, Volyňce či ve vzdálenějších vodních a pstruhových nádržích. Doslova rájem pro rybáře je jihočeské moře - Lipno.

Aktivity na Šumavě

Jízda na koni

Okolí chalupy je plné nádherných luk a rozsáhlých pastvin. Ovce, krávy a koně tak máte často jako na dlani. Úchvatným šumavským scenériím dodávají půvab také zvířata. A pokud třeba zrovna Vy patříte mezi vyznavače jezdectví, v blízkosti máte ideální možnost poznat právě koně. Ekostatek v Michalově je opravdu za humny a kromě občerstvení v útulné restauraci si třeba domluvíte romatickou projížďku na koni či prohlídku stájí. Koně jsou se Šumavou odjakživa spjati a jezdectví se zde provozuje i v dalších lokalitách.

Aktivity na Šumavě

Houbaření

Z chalupy rovnou do lesa. V houbařské sezóně obrovská výhoda, nemyslíte? A pokud by náhodou bylo za humny vysbíráno, autem se můžete rozjet směrem na Stachy, Kašperské Hory, Kvildu - to je jedno, všude les. Hlavně nezapomenout velký košík a můžete vyrazit za houbařským úlovkem. Pusťte se do souboje s hřiby, kozáky, křemenáči, podubáky... Rostou všude, v jehličnanech, listnáčích, mechu, kapradí, trávě, prostě všude... Stačí se jen pořádně dívat a odměna Vás nemine. Šumava je také houbařským rájem!

Aktivity na Šumavě

Sběr lesních plodů

Až na chalupě budete přemýšlet o tom, co dělat zítra, zkuste vyrazit do přírody pro nějaký ten vitamín. Nejen houby, ale také lesní plody se na Stašsku sbírají ve velkém. Lesní jahody, maliny, ostružiny, brusinky a především borůvky. Jsou v okolí známá i utajená místa, kde modrá barva vítězí v borůvkové sezóně nad zelenou... Tedy pouze do doby, než se s elánem pustíte do česání. Tam vzápětí poznáte, že modré prsty za ty koláče a kompoty přece stojí, ne? Buďte si jisti, že na bolest zad brzy zapomenete! 

nahoru

Provozovatel ubytování

Bohumila Pastorová
Nový Jáchymov 134
267 03 Nový Jáchymov

telefon: +420 311 693 392
telefon: +420 607 673 075
e-mail: b.pastorova@atlas.cz

Chalupa Eliška © 2012 | Developed by Kinet