Chalupa se nachází v podhorské osadě Kůsov, pouhý kilometr od známého centra zimních sportů Zadov – Churáňov na Šumavě.

Filipova Huť

Filipova Huť je částí obce Modrava. Jde o nejvýše položené sídlo v České republice, které najdete 19 km jihozápadně od Vimperka, 6 km od hranice s Německem. Osada, která získala název po svém zakladateli hraběti Filipu Kinském,  je rozsetá po horské louce uprostřed Národního parku Šumava mezi lesy ve slatinné oblasti Plání. Její zakladatel zde v roce 1785 zřídil kromě osady i sklářskou huť na duté sklo. Sklárna byla v provozu do 19. století, poté našli obyvatelé svoji obživu většinou v těžbě dřeva.
Návštěva Filipovi Huti poslouží především jako ukázka horských usedlostí s překrásným výhledem na dvojvrchol Roklanu na německé straně, kterému se také přezdívá Prsy Matky Boží. Přes osadu vede řada turistických, cyklistických i běžkařských tras, na mnoha místech je zde možné se také občerstvit. Přímo v obci se lze napojit na běžecké tratě směrem na Kvildu, Modravu, Březník, Poledník aj. V blízkosti jsou lyžařské areály Kvilda a Zadov – Churáňov, lyžařský vlek na Modravě.
Kulturní památkou této obce byla vyhlášena venkovská usedlost č.p. 16, která má pozoruhodný a v Česku již málokde dochovaný zvýšený nájezd do stodoly. Dochovala se  zde rázovitá stavení se zachovalými původními stavebními prvky.

nahoru

Provozovatel ubytování

Bohumila Pastorová
Nový Jáchymov 134
267 03 Nový Jáchymov

telefon: +420 311 693 392
telefon: +420 607 673 075
e-mail: b.pastorova@atlas.cz

Chalupa Eliška © 2012 | Developed by Kinet