Chalupa se nachází v podhorské osadě Kůsov, pouhý kilometr od známého centra zimních sportů Zadov – Churáňov na Šumavě.

Srní

Srní, horská obec nad údolím řeky Vydry je turistickým střediskem s hotely a penziony, leží na území Národního parku Šumava, 16 km jižním směrem od Sušice. Také zde se odehrává děj některých povídek a románů Karla Klostermanna. V Srní a jeho okolí se natáčely například i filmy s Tomášem Holým - Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem.
Původně dřevařská osada byla založena v roce 1727. Název „Srní” (Rehberg) získala osada díky hojnému výskytu srnčí zvěře. V roce 1871 byla postavena silnice do Rejštejna, četnická stanice s jedním mužem byla zřízena v roce 1883, první česká škola začala vyučovat v roce 1925.
V letech 1804 - 1805 byl na místě dřevěného kostelíka z roku 1788 postaven Kostel Nejsvětější Trojice. V interiéru kostela, jehož návětrná strana kostela je chráněna šindelem,  jsou renovované varhany z dílny sušického varhanáře Josefa Wunsche.
Ukázkou šumavské architektury je Klostermannova chalupa. V tomto stavení často pobýval u svých příbuzných šumavský spisovatel Karel Klostemann.
Mezi turisty je velice oblíbený Srnský okruh. Jde o nenáročný 9 km dlouhý vycházkový okruh, obcházející vrch Spálený (1013 m). Trasa ukazuje malebnou okolní přírodu spolu se stavbami systému vodní elektrárny Vydry v Čeňkově pile a vede ze Srní po zelené turistické značce k akumulační nádrži, dále k vyrovnávací komoře (tzv. vodnímu zámku) a Klostermannově vyhlídce. Podél Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu se trasa vrací zpět do Srní. V létě je právě tato část hojně navštěvována cyklisty, v zimě pak běžkaři.
nahoru

Provozovatel ubytování

Bohumila Pastorová
Nový Jáchymov 134
267 03 Nový Jáchymov

telefon: +420 311 693 392
telefon: +420 607 673 075
e-mail: b.pastorova@atlas.cz

Chalupa Eliška © 2012 | Developed by Kinet